- 1730 Views
- Maria Kobuszewska
- 12 kwietnia 2020
- Dieta i ćwiczenia
Każdy z nas zapewne widział ćwiczenia z jogi. Praktykował bądź może gdzieś zaobserwował. A gdyby tak uprawiać jogę nad ziemią, tak całkowicie w powietrzu? Dlaczego by nie! Już teraz specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka interesujących ćwiczeń na jogę w hamaku.
Odpręż się
Taki rodzaj jogi jest dosyć nietypowy i jeszcze nie tak popularny, jak w innych krajach, ale za to jakie ma właściwości! Powszechnie uważa się, że joga w hamaku rozluźnia wszystkie nasze spięte mięśnie, pozytywnie wpływa na kręgosłup oraz relaksuje i odpręża. Warto wiedzieć, że zajęcia aerial joga łączą w sobie elementy ćwiczeń akrobatycznych, rozciągających, wzmacniających czy pilates. Wszystkie zajęcia odbywają się na specjalnie podwieszanych hamakach. Są one miękkie, bez żadnych trudności podtrzymują nasze ciało, tak abyśmy byli w stanie w odpowiedni sposób rozciągnąć nasze mięśnie. Jak zatem ćwiczyć? Do tego typu zajęć będzie nam potrzebny wykwalifikowany specjalista, który pokaże nam, jak we właściwy i bezpieczny sposób korzystać z hamaków oraz hamak, wykonany z wytrzymałego materiału, który zostanie podwieszony przy suficie.
Kilka propozycji ćwiczeń – pamiętaj, początkowo wykonuj je tylko pod okiem profesjonalisty!
Pozycja Super Yoge
Pozycja ta została zaczerpnięta z tzw. latania terapeutycznego. Pozwala na całkowite rozluźnienie, a ponadto rozciąga barki, dotlenia kręgosłup i relaksuje umysł.
Wykonanie: osoba ćwicząca kładzie się na hamaku w ten sposób, aby jej biodra dotykały hamaku. Ręce, które podpierają twarz, są trzymane przez trenera. Nogi ćwiczącego zgięte są w kolanach i skierowane do środka.
Wygięcie do tyłu Supta-Bhekasana
Przykład tej pozycji jest dla wszystkich tych, którzy chcą wzmocnić swój kręgosłup, poprawić krążenie w okolicach kostek, bioder, szyi i kolan. To ćwiczenie otwiera nam klatkę piersiową, rozciąga mięsień czworogłowy uda oraz wzmacnia mięśnie ramion i rąk. Dotlenia również mózg. Poleca się je dla wszystkich tych, którzy mają niskie ciśnienie krwi.
Wykonanie: siadamy na hamaku w takiej pozycji, aby nasze stopy dotykały pośladków, a kolana były nieco wyciągnięte do przodu. Cały nasz tułów wygina się do tyłu.
Pozycja ryby w podwieszeniu
Ćwiczenie to niesamowicie otwiera klatkę piersiową, dba również o elastyczność piersiowego odcinka kręgosłupa. Korzystnie wpływa na tarczycę – reguluje jej funkcjonowanie oraz rozciąga mięśnie brzucha, jednocześnie je wzmacniając.
Wykonanie: kładziemy się na plecach w hamaku tak, aby wystawały jedynie nasze stopy i tułów. Odginamy nasze ciało do tyłu.

- 1 kwietnia 2022
Jak wybrać dobrego lekarza medycyny estetycznej?

- 16 marca 2022
Olejki konopne – czym są i jak je stosować?

- 4 marca 2022
Jak stworzyć minimalistyczne i eleganckie mieszkanie

- 22 lutego 2022
Przewodnik po “oknie żywieniowym” — odkryj zalety tej diety

- 19 lutego 2022
Tabletki na trądzik – jak je wybierać i jak powinny działać?

- 15 lutego 2022
Czym są zaburzenia lękowe?

- 4 stycznia 2022
Badanie USG – możliwości nowoczesnej ultrasonografii

- 30 grudnia 2021
Czym jest kwasica ketonowa?

- 25 grudnia 2021