- 285 Views
- Maria Kobuszewska
- 16 lipca 2021
- Porady
Automatyzacja przemysłu stała się ważnym krokiem w kierunku dynamicznego rozwoju wielu branż. Technologia pozwoliła bowiem usprawnić produkcję i obniżyć jej koszty. Nie wpłynęło to jednak na spadek jakości wyrobów. Co warto więc wiedzieć na temat obróbki CNC?
Obróbka CNC – na czym polega?
Pod tym skrótem kryje się komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi. Dzięki specjalnemu mikrokomputerowi możliwe stało się programowanie rozmaitych maszyn. Za pomocą tej technologii od wielu lat steruje się takimi urządzeniami jak tokarki, frezarki oraz elektrodrążarki. Największą zaletą obróbki CNC jest bez wątpienia możliwość seryjnej produkcji identycznych elementów. Precyzja w tym wypadku pozwala zaoszczędzić czas oraz materiał. Jest on bowiem maksymalnie wykorzystywany, co przekłada się na większa liczbę wykonanych produktów z tej samej ilości materiału. Zanim jednak dojdzie do obróbki metodą CNC, należy wykonać wpierw odpowiedni projekt. Najczęściej powstaje on w programie CAD. Gdy zostanie ukończony, przetwarza się go na plan sterowania. Wówczas możliwa staje się obróbka CNC.
Obróbka CNC – jak przebiega?
Do kontroli poczynań maszyny sterowaną CNC wystarczy jeden pracownik. Wszelkie niezbędne informacje są mu dostarczane za pomocą specjalnego sterownika. Dzięki temu może on na bieżąco śledzić poczynania maszyny. Jeśli wkradnie się błąd, pracownik jest w stanie go skorygować niemal natychmiastowo. Pomaga mu w tym czytelny, graficzny interfejs. Zmiany w funkcjonowaniu maszyny mogą dotyczyć informacji korekcyjnych narzędzi, parametrów maszyny, a także bazowania osi. Obróbką CNC zajmuje się wiele polskich firm. Warto stawiać na przedsiębiorstwa z doświadczeniem, które dysponują wykwalifikowaną kadrą oraz nowoczesnym parkiem maszynowym. Jedna z nich jest dostępna pod tym linkiem https://barosz.pl/cnc-pl/uslugi/obrobka-cnc/. W ramach obróbki CNC wykonuje się takie usługi jak frezowanie czy toczenie. Frezowanie pozwala uzyskać pożądany kształt dzięki obracającemu się narzędziu. Toczenie natomiast dotyczy obróbki brył. W tym miejscu warto także wspomnieć o szlifowaniu, które nadaje końcowym produktom gładką i lśniącą powierzchnię.

- 1 kwietnia 2022
Jak wybrać dobrego lekarza medycyny estetycznej?

- 16 marca 2022
Olejki konopne – czym są i jak je stosować?

- 4 marca 2022
Jak stworzyć minimalistyczne i eleganckie mieszkanie

- 22 lutego 2022
Przewodnik po “oknie żywieniowym” — odkryj zalety tej diety

- 19 lutego 2022
Tabletki na trądzik – jak je wybierać i jak powinny działać?

- 15 lutego 2022
Czym są zaburzenia lękowe?

- 4 stycznia 2022
Badanie USG – możliwości nowoczesnej ultrasonografii

- 30 grudnia 2021
Czym jest kwasica ketonowa?

- 25 grudnia 2021